MARCEL


O Marcelu opowiada dr Anna GogolaMarcel choruje na encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną, padaczkę lekooporną i małogłowie. Jest dzieckiem leżącym, wymagającym pomocy drugiej osoby przy każdej czynności życia codziennego.

Jego przygoda z NF-Walkerem rozpoczęła się gdy miał 1,5 roku. Podczas pierwszej przymiarki bardzo się zbuntował i nie było szans nawet na samą pionizację, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych więc nie poddawaliśmy się i daliśmy mu jeszcze trochę czasu. W tym czasie skupiliśmy się na intensywnej rehabilitacji i przygotowaniu Marcela do kolejnej przymiarki, która miała miejsce rok później. I wtedy był to strzał w dziesiątkę. Praktycznie po kilku dniach od wypożyczenia NF-Walkera potrafił już w nim biegać i przy okazji czerpał z tego wiele radości, co dla nas rodziców było niesamowitym przeżyciem.
Widok swojego syna biegającego z wielkim uśmiechem, który na co dzień nie potrafi samodzielnie usiąść, czy nawet utrzymać głowy przez więcej niż 10 sekund jest niewiarygodny i dodaje nam sił do dalszej walki.

Marcel posiada już swojego własnego NF-Walkera, którego codziennie używa już od roku. Przez cały ten okres jego organizm zaczął funkcjonować dużo lepiej, nie ma żadnych problemów trawiennych, a także oddechowych. Przy okazji ma bardzo silne nogi i mimo ogromnej spastyki, dzięki ćwiczeniom w Walkerze nie pojawiają się u niego żadne przykurcze mięśniowe.

Musimy wspomnieć też o tym, że NF Walker jest dla Marcela ulubioną aktywnością i nie akceptuje pozycji leżącej, a kiedy po długim treningu przyjdzie czas na zasłużony odpoczynek, jest na nas obrażony. :) To także jest niesamowite, bo potrafi nam pokazać czego chce przy jego ogromnych ograniczeniach w komunikacji z drugim człowiekiem.

W niedalekiej przyszłości planujemy wypróbować sił Marcela w Innowalku w którym można ćwiczyć odruch kroczenia, a przy tym poprawić jakość chodu i wpłynąć pozytywnie na dalszą codzienną aktywność w Walkerze.

To właśnie dzięki firmie Eo-Funktion, ich wielofunkcyjnym działaniu i nieocenionej pomocy w każdej sytuacji możemy wciąż udoskonalać umiejętności Marcela i krok po kroku sprawiać, że niemożliwe staje się możliwe.


Serecznie dziękujemy - Rodzice Marcela

KONTAKT

EO-FUNKTION POLSKA s.c.
Roma Łuczak, Adam Kołakowski

Stawnica 33, 77-400 Złotów

Roma Łuczak, tel. +48 605 749 492
roma@eo-funktion.pl
Adam Kołakowski, tel. +48 603 079 492
adam@eo-funktion.pl