BŁAŻEJ - MPD


O Błażeju opowiada dr Anna GogolaW 2003 roku, w 31 tygodniu ciąży, podczas kontrolnego badania usłyszeliśmy zdanie, które zmieniło nasze życie: „płód ma poszerzone komory mózgowe, musimy wykluczyć, bądź potwierdzić wodogłowie”.

Wodogłowie – brak wiedzy na ten temat i niczym nie potwierdzone negatywne wyobrażenia były dla nas przerażające. Wyobrażenia o nieznanej przyszłości.... Marzenia, które przestały mieć znaczenie... Wartości, które zmieniły hierarchię.
Kompleksowe badania w klinice, tylko potwierdziły wstępną diagnozę. I tak zaczęła się walka o życie Błażeja. Błażej ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce – niedowład czterokończynowy połowiczny, wodogłowie – które jest pierwotną przyczyną niepełnosprawności oraz padaczkę lekooporną – której objawy pojawiły się w 2006 roku.

Od pierwszego miesiąca życia Błażej był rehabilitowany metodą Vojty. Po roku czasu, włączyliśmy rehabilitację metodą NDT Bobath. Dzisiaj Błażej jest rehabilitowany różnymi metodami, które mają usprawnić funkcjonowanie Błażeja i przeciwdziałać silnemu napięciu, które jest nieodzowną cechą charakteryzującą niepełnosprawność Błażeja. Rozwój psychoruchowy Błażeja przebiega ze znacznym opóźnieniem - Błażej nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, nie mówi...
Prawdopodobnie Błażej jest jednym z pierwszych w Polsce posiadaczy NF Walkera. Oczywiście tytuł honorowy i pierwszeństwo należy do Eryka:) To o Eryku i jego Walkerze dowiedzieliśmy się z reportażu emitowanego ponad 11 lat temu w telewizji. Dzisiaj Walker jest wykorzystywany niemal codziennie i sprawie Błażejowi ogromna radość, a raczej ten rodzaj aktywności, który jest możliwy dzięki temu urządzeniu.
Natomiast przygoda z Innowakiem zaczęła się niedawno. Niespełna 16-letni Błażej, po długiej przerwie w rehabilitacji spowodowanej zabiegiem operacyjnym (wymiana zastawki), potrzebował intensywnej pionizacji, przywrócenia ruchomości stawów i pobudzenia mięśni do chodu. Błażej był zadowolony podczas miesięcznego treningu, a my usatysfakcjonowani.


Rodzice Błażeja

KONTAKT

EO-FUNKTION POLSKA s.c.
Roma Łuczak, Adam Kołakowski

Stawnica 33, 77-400 Złotów

Roma Łuczak,   +48 605749492   roma@eo-funktion.pl
Adam Kołakowski,   +48 603079492   adam@eo-funktion.pl

Dział sprzedaży
Piotr Wójcik
+48 604151484    piotr@eo-funktion.pl

Dział wynajmu
Roma Łuczak
+48 605749492    roma@eo-funktion.pl