PER ØIVIND - MPD, GMFCS IIPer Øivind to 25-letni mężczyzna z MPD, GMFCS II. Lubi być aktywny fizycznie tak bardzo, jak tylko to możliwe, jest w stanie chodzić przy wykorzystaniu wsparcia. Radzi sobie z codziennymi czynnościami pomimo ograniczonej mobilności w niektórych obszarach (zwłaszcza w prawym łokciu i prawym kolanie), jak również znacznej wady wzroku.

Wraz z wiekiem, Per Øivind doświadcza powolnego spadku zdolności motorycznych. Zdolność chodzenia stopniowo pogarszała się, Per wymagał większego wspomagania niż wcześniej. Rosnące przykurcze doprowadziły do krzywizn kostnych w biodrach i kolanach, jak również do wzrostu spastyczności.

Wysoki stopień osłabienia jego różnych funkcji motorycznych sprawił, że prowadził coraz bardziej siedzący tryb życia na co dzień, zmniejszył aktywność fizyczną, z której czerpał taką radość.

Została wówczas podjęta decyzja o operacji biodra ze względu na jego zwichnięcie. W miesiącach poprzedzających operację i następujących tuż po niej, fizjoterapeuta polecił Perowi Øivindowi używanie urządzenia Innowalk, by wzmocnić pozytywne efekty operacji. Na początku Per Øivind używał Innowalk przez 20-30 minut dziennie, a teraz doszedł do trenowania z urządzeniem przez godzinę dwa razy dziennie.


„Innowalk pozwala w prosty sposób uzyskać prawidłowe wzorce ruchowe, dając nam odpowiednie narzędzie do dostarczania dynamicznych obciążeń dla układu mięśniowego i kostnego. To zupełnie inne doświadczenie niż statyczna pionizacja przy użyciu pionizatora. Urządzenie Innowalk jest łatwo dostępne zarówno dla użytkownika, jak i asystentów, a aktywność wspiera nie tylko utrzymanie i polepszenie chodzenia, lecz także pozostałych funkcji motorycznych. Per Øivind wykształcił w sobie wytrzymałość, a także obniżył napięcie w mięśniach w biodrach i kolanach, dzięki czemu powiększył długość kroku. Oczywiście na tę poprawę należy spojrzeć z punktu widzenia operacji biodra, którą przeszedł, jednak używanie Innowalk bez wątpienia ma mocny wpływ na utrzymanie prawidłowych i redukcję niepoprawnych wzorców ruchowych. I jeszcze jedna ważna rzecz: Per Øivind pokazuje niezwykłą satysfakcję i jest naprawdę szczęśliwy, kiedy może ćwiczyć z urządzeniem Innowalk”.

Haldis, fizjoterapeuta


Doświadczenia Pera Øivinda z urządzeniem Innowalk:
* Trening funkcjonalny poprawił jego chód i zdolność chodzenia do takiego stopnia, że obecnie potrzebuje bardzo małego lub nawet żadnego wsparcia przy samodzielnym chodzeniu
* Większa mobilność, ze zwiększonym zakresem ruchu w biodrach i kolanach, dzięki czemu powiększył długość kroku
* Zredukowanie siedzącego trybu życia
* Wzrost motywacji i radości z ćwiczeńKONTAKT

EO-FUNKTION POLSKA s.c.
Roma Łuczak, Adam Kołakowski

Stawnica 33, 77-400 Złotów

Roma Łuczak,   +48 605749492   roma@eo-funktion.pl
Adam Kołakowski,   +48 603079492   adam@eo-funktion.pl

Dział sprzedaży
Piotr Wójcik
+48 604151484    piotr@eo-funktion.pl

Dział wynajmu
Roma Łuczak
+48 605749492    roma@eo-funktion.pl